Automatyka do bram wjazdowych

Zajmujemy się dostawą i montażem automatyki do bram wjazdowych skrzydłowych i przesuwnych z siłownikami firm: Nice, Somfy, Mhouse, Came, czy Otio.

Rosnące w ostatnich latach zapotrzebowanie społeczeństwa na komfort i wygodę, przyczyniło się do wzrostu zainteresowania automatyką do bram. Innym czynnikiem mającym równie duży wpływ na wzrost popularności tego typu instalacji, jest znaczny spadek cen napędów do bram i innych urządzeń, pozwalających na tworzenie systemów automatyki do bram. Podstawowym zadaniem wszystkich systemów automatyki do bram jest zapewnienie użytkownikowi możliwości łatwego otwierania/ zamykania równego rodzaju bram wjazdowych, bez konieczności wychodzenia z samochodu/ domu. Napędy instaluje się niemal do wszystkich rodzajów bram garażowych (uchylnych, segmentowych i rolowanych), jak i wjazdowych (przesuwnych i skrzydłowych). Z tego też względu dostępna na polskim rynku automatyka do bram dzieli się na: automatykę do bram skrzydłowych, automatykę do bram przesuwnych oraz automatykę do bram garażowych.

Automatyka do bram przesuwnych

Instalacje automatyki do bram przesuwnych składają się z trzech podstawowych elementów, mianowicie z silnika, przekładni ślimakowej oraz modułu sterującego. Automatyka do bram przesuwnych przeważnie jest tworzona w oparciu silniki zasilane napięciem zmiennym 230V, choć czasami zdarzają się też instalacje budowane na bazie silników z zasilaniem napięciem stałym 24V. W większości przypadków silniki zasilane niskim napięciem charakteryzują się większą intensywnością pracy od silników tradycyjnych (zasilanie 230V). Oczywiście nie jest to regułą, ponieważ w handlu dostępne są również silniki zasilane napięciem zmiennym, które zostały odpowiednio dostosowano do pracy intensywnej.

Automatyka do bram skrzydłowych

Automatyka do bram skrzydłowych w porównaniu z instalacjami automatyki do bram przesuwnych cechuje się szerszą ofertą produktów, które pozwalają na budowanie tego typu instalacji. Współczesna automatyka do bram skrzydłowych jest zróżnicowana pod wieloma względami (począwszy od różnej mocy siłowników oraz intensywności ich pracy, skończywszy na urządzenia o całkowicie innej konstrukcji mechanicznej), dzięki czemu w większym stopniu spełnia oczekiwania użytkowników. Dostępne na polskim rynku napędy do bram skrzydłowych możemy najogólniej podzielić na siłowniki elektromechaniczne oraz hydrauliczne. Ponadto, wyróżniamy trzy podstawowe typu napędów: siłowniki śrubowe, siłowniki z ramieniem łamanym (przystosowane do montażu na szerokich słupkach) oraz siłowniki podziemne.

SZYBKI KONTAKT
tel. +48 606 770 805

zkorzenecki@serwis-automatyki.com

ZAPEWNIAMY MONTAŻ AUTOMATYKI, SERWIS, NAPRAWY GWARANCYJNE I POGWARANCYJNE A TAKŻE BIEŻĄCĄ KONSERWACJĘ.